6 pomysłów na Walentynkowy wyjazd

Niektórzy twierdzą, że Walentynki są mocno przereklamowane, że to komercyjne święto, że cały rok dzień w dzień powinniśmy mieć Walentynki. Fajnie by było. Ale jaka jest rzeczywistość? Jak często ze swoim mężem, partnerem, chłopakiem robicie sobie Walentynki?

Dla mnie to fajny dzień, w którym można zrobić coś wyjątkowego dla siebie i swojej drugiej połówki.

Ja mam już pewne plany i mam nadzieję, że je zrealizuję.

Poniżej przedstawiam 6 pomysłów, gdzie i jak można spędzić Walentynkowy weekend. Kierowałam się subiektywnymi potrzebami (uwielbiam wodę, duże przestrzenie, ciszę, wyjątkowy klimat i niezwykłe miejsca).

  1. Romantyczny weekend w Lanckoronie. To moje ukochane miasteczko niedaleko Krakowa. Tylko 30 minut samochodem i już jesteś w innym świecie. Niezwykła architektura, artystyczne klimaty. Można pospacerować, zatrzymać się na pyszną kawę w lokalnej kawiarence, kupić pachnące pieczywo w piekarni. Nocleg na pewno byłby tutaj: Lanckorona 310, pyszne jedzenie i domowa atmosfera, bez telewizora, internetu. Więcej na temat tego miejsca pisałam w przewodniku, który możesz pobrać tutaj: Trzy bajeczne miejsca niedaleko Krakowa. A co można zrobić w Lanckoronie? Na pewno pospacerować po tym klimatycznym mieście. Wybić dobrą kawę i zjeść pyszne ciasto w Arka Cafe, sprawdzone i wspaniałe miejsce. Można również pójść na większy spacer do Kalwarii Zebrzydowskiej, zobaczyć ceramiczne wyroby lokalnych rzemieślników. Na pewno zrelaksować się i wyciszyć i pobyć razem.
  2. W domku na wodzie. Marzy mi się wypad właśnie do tego miejsca. Kocham wodę, uwielbiam na nią patrzeć. A w tych niezwykłych domkach to jest gwarantowane. Z tego co widzę na lutowy weekend pozostał jeszcze tylko jeden wolny domek. Zobaczcie jak to wspaniale wygląda: Houseboats. Gdyby nie to, że Mielno jest tak daleko od Krakowa chętnie bym tam spędziła tegoroczne Walentynki. Nie będę pisała co możesz robić w tak wspaniałych domkach, bo ja bym cały weekend spędziła w łóżku :).
  3. Relaksująco przy kominku, SPA i pięknych wnętrzach. Tak właśnie może być tutaj: Bacówka Radawa, domki wyglądają bardzo zachęcająco. Niestety na weekend walentynkowy pozostały już tylko domki 8 osobowe, ale można pojechać z małą grupką. Cena jest bardzo przystępna. Dodatkowo za niewielkie pieniądze możecie skorzystać ze strefy SPA, jakuzi, sauny, strefy relaksu. Czego trzeba więcej w ten romantyczny weekend? A wieczorem? Może kulinarne warsztaty dla zakochanych? Dla mnie ta wersja jest bardzo zachęcająca, być może z niej skorzystam.
  4. Niezwykłe wnętrza, niesamowite widoki, mowa o Pensjonacie Fregata, kilka razy próbowałam już zarezerwować ten wspaniały domek w widokiem na jezioro. Niestety jest tak oblegany, że jeszcze mi się to nie udało. Będę próbowała dalej. Jednak jest to propozycja dla tych którzy mieszkają we Wrocławiu lub okolicy. Moim zdaniem fantastyczne miejsce na romantyczny weekend.
  5. Toskańskie klimaty w lubuskim. O tym miejscu było dość głośno ponieważ Magda Gessler robiła tutaj swoje rewolucje. Villa pięknie się prezentuje i chyba na prawdę można poczuć włoski klimat, a sami wiecie, że Włosi należą do najbardziej rozkochanych ludzi i Europie. Myślę, że Walentynki w tym miejscu mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Sami zobaczcie jak to wygląda: Villa Toscania.
  6. Walentynki na zamku. To niebanalna propozycja i jak najbardziej romantyczna. Zamek,luksusowe komnaty. Klimatycznie i kameralnie. Każda komnata urządzona jest w innym stylu. Tylko 4 komnaty w całym zamku gwarantują na prawdę intymną atmosferę. Z tego co widzę w noc z 13 na 14 lutego zostały dwa wolne apartamenty. Śpieszcie się, bo to niezwykła okazja. Znajomi bardzo rekomendowali to miejsce, obsługę i jedzenie. Masz ochotę spędzić Walentynkową noc tutaj: Zamek Korzkiew.

 

Ja wybrałam jedną z tych propozycji, a Ty gdzie chciałbyś/abyś swędzieć Walentynkowy weekend ze swoją ukochaną osobą?

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *