7 rzeczy, które muszą się znaleźć w Twoim wakacyjnym bagażu.

Jedną chyba z najbardziej nieprzyjemnych rzeczy przed podróżą jest pakowanie, a następnie myślenie o tym, czy wszystko zabrałam/em, czy mam ze sobą niezbędne rzeczy? gdzie jest to?, a gdzie jest tamto? Przygotowałam dla Was krótką listę tego co koniecznie musi się znaleźć w Twoim bagażu. Możesz zapomnieć o kosmetykach, ciuchach, butach (które spokojnie kupisz  w miejscu gdzie planujesz wakacje), ale o tych rzeczach warto pamiętać, bo ich brak może spowodować niemiłe przygody. Ja nie ruszam się z domu bez:

  1. DOKUMENT TOŻSAMOŚCI – bez względu na to gdzie wyjeżdżasz pamiętaj aby sprawdzić czy masz ze sobą dokument tożsamości. Dodatkowo sprawdź przed wyjazdem czy w danym kraju wymagany jest paszport czy wystarczy dowód osobisty. Sprawdź również datę ważności dokumentu.
  2. KARTA KREDYTOWA – niejednokrotnie podczas podróży musiałam niespodziewanie z niej skorzystać. Zawsze mam ze sobą gotówkę, ale np. w przypadku odwołania lotu, czy wypożyczenia samochodu karta kredytowa jest niezbędna.
  3. BILETY/REZERWACJE – być może większość z Was używa aplikacji w telefonie czy tablecie, żeby przechowywać wszystkie te dokumenty, ja też tak robię, jednak zawsze mam przy sobie teczkę z biletami na samolot, autobus, pociąg i wszystkie rezerwacje.
  4. ŁADOWARKA/POWER BANK – ta rzecz również znajduje się zawsze w moim bagażu, ponieważ mój smartfon tak szybko się wyładowuje, że czasami muszę go doładować w czasie podróży.
  5. UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE – ja mam wykupioną roczne ubezpieczenie – PLANETA MŁODYCH,  ale bez niego się nie ruszam. Przeczytajcie tutaj ile kosztuje leczenie za granicą: koszt leczenia za granicą. Pamiętajcie nie żałujcie kilkudziesięciu złotych na polisie turystycznej, to się może nie opłacić, a może wprowadzić Was w spore kłopoty finansowe.
  6. PRZEKĄSKA – nauczyłam się też, że bez zapakowanej przekąski nie wychodzę z domu. Wiele razy podczas podróży dopadał mnie głód, czy to w autokarze czy na lotnisku. Zawsze traciłam na zakup czegokolwiek mnóstwo pieniędzy. Drugim minusem było to, że jak się spieszysz i jesteś głodny/a to kupujesz „śmieciowe” jedzenie. Ja kiedyś tak robiłam, teraz zawsze staram się mieć przy sobie coś pożywnego i swojego :).
  7. TABLETKI PRZECIWBÓLOWE I ZATYCZKI DO USZU – tabletki oczywiście, aby uśmierzyć ból, zmiana otoczenia, klimatu, różnica ciśnień mogą powodować bóle głowy. Najlepiej i najszybciej zadziała tabletka, którą mam w podręcznym bagażu. Zatyczki do uszu to moje zbawienie i lek żeby przespać noc kiedy np. wyląduje się dość głośnym hotelu, kiedy sąsiad chrapie. Ja rzadko z nich korzystam, ale kiedy są takie chwile rano zawsze schodzę na śniadanie wyspana i wypoczęta w przeciwieństwie do niektórych osób :).

 

Do tej listy mogłabym jeszcze dodać kilka rzeczy, ale napisane jest 7 więc niech zostaną te, o których wspomniałam.

Czy jest coś do dodałabyś/dodałbyś do tej listy?

Pozdrawiam

Justyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *