Chcę wrócić do Gruzji.

Dwa lata temu postanowiłam odkryć jakiś nowy region. Padło na Gruzję. Bilety kupiłam na maj lub czerwiec dokładnie już nie pamiętam.

Niestety jak na złość dwa dni przed wyjazdem dostałam mnóstwo zleceń, ponieważ myślałam, że w Gruzji będzie ciężko z łącznością internetową i w ogóle kontaktem ze światem musiałam podjąć trudną decyzję o pozostaniu w domu.

Niebawem jednak zamówiłam kolejne bilety na wyjazd tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Tym razem tuż przed wyjazdem nie dostałam żadnych zleceń jednak nie chciało mi się już jechać. Wymyślałam nowe pomysły, ta Gruzja jakoś mi nie była po drodze. Całe szczęście było tuż przed świętami więc ceny biletów były bardzo drogie. Mieliśmy przecież już kupione bilety do Gruzji, no cóż jedziemy. Podjęliśmy ostateczną decyzję o wyjeździe. Zdążyłam tylko kupić przewodnik po Gruzji i zamówić jeden nocleg w Tbilisi. Stwierdziłam, że reszta jakoś się ułoży.

Ku mojemu zdziwieniu wystarczyło wysiąść na lotnisku w Kutaisi i przemili Gruzini przejęli „pałeczkę”. Pomimo nieciekawej pogody, przecież była już zima, przeżyliśmy niesamowite, dni w Gruzji. Zdążyłam się w niej zakochać prawie tak jak w Szkocji. Wspaniali ludzie, niezwykłe miejsca, niesamowita historia i przyroda (choć jej w tym czasie nie doświadczaliśmy aż tak bardzo), no i oczywiście bardzo smaczna kuchnia sprawiły, że postanowiłam, że jeszcze kiedyś tam wrócę.

Myślałam, że w tym roku już nie będę planowała nowych wyjazdów. Jednak to była chwila. Postanowiłam, że wracam, że muszę pojechać jeszcze w maju lub na początku czerwca, jak będzie pięknie i cudownie. Powstaje więc nowa, niezwykła oferta. Jak pomyślałam o Gruzji i o tym kto mógłby mi pomóc w jej organizacji natrafiłam na Polko-Litwinkę i Gruzina, którzy przygotowują niezwykłe wyprawy.

Napisałam więc szybko do nich jakiego rodzaju wyjazd chciałabym zabrać moich klientów i jaki wyjazd sama przeżyć. Jestem podekscytowana, bo nie będzie to standardowa oferta masowego biura. Będzie niezwykle, klimatycznie i bardzo gruzińsko.

Jeśli chciałbyś/abyś pojechać razem ze mną wypatruj na dniach oferty na stronie. Jeśli chcesz zorganizować taki wyjazd we własnym zakresie podaję kilka stron, które mogą Cię zainspirować do organizacji swojego wyjazdu.

Ale na początek zobacz co Gruzja ma do zaoferowania:

A tutaj przedstawiam blogi, które na pewno przydadzą się zarówno do tego, żeby poszerzyć swoją wiedzę o Gruzji, jej obyczajach i zwyczajach jak i również pomogą Tobie zorganizować sobie wyjazd:

Oblicza Gruzji

Kaukaz

Most do Gruzji

Czy masz ochotę na wyjazd do tego niezwykłego miejsca?

Pozdrawiam

Justyna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *