CO ROBIĘ, ABY TWÓJ WYJAZD BYŁ BLISKI IDEAŁU?

Nazywam się Justyna Wiśniewska. Jestem właścicielką kameralnego biura podróży lemon&lime.

Prowadzę swoje biuro od 10 lat. Przygotowałam i zorganizowałam ponad 300 różnego rodzaju wyjazdów, w  których większości sama uczestniczyłam.

Ponad 7000 osób podróżowało już razem ze mną.

Wszystkie wyjazdy firmowe organizuję sama. Lubie szukać, czytać, szperać, dowiadywać się, rezerwować i planować. Na tym polega większość mojej pracy :).

Później staram się osobiście dbać o uczestników i szczegóły każdego wyjazdu.

Po tylu latach przygotowywań różnych wypraw wiem jak szukać noclegów, w jakim miejscu najlepiej spać, gdzie wypożyczać samochody, na co zwracać uwagę przy ubezpieczaniu się, kiedy kupować bilety lotnicze, wiem gdzie zjeść najlepsze lody w San Gimignano, czy przepyszne przegrzebki na Wyspie Skye.

Wiem też, że przygotowanie jakiegokolwiek wyjazdu to ogrom pracy (chyba, że nie przejmujemy się planem i organizujemy spontaniczny wyjazd). Wszystkie te wyszukiwania, planowanie, sprawdzanie to mnóstwo godzin spędzonych  głównie przed komputerem.

Często uczennicy moich wyjazdów zadają pytania: „Justyna jak Ty znalazłaś to miejsce?, Skąd znasz tą osobę?, W jaki sposób udało Ci się to zarezerwować? , Gdzie szukałaś tego…?”

Innym zdaniem, które często słyszę od stałych już uczestników moich wyjazdów to : ” Justyna to było moje marzenie.; Zawsze chciałam/em to zobaczyć.; Dokładnie tak wyobrażałam/em sobie ten wyjazd.”

Zastanawiasz się skąd takie stwierdzenia?

Odpowiedź jest dość prosta. Ponieważ osobiście uczestniczę w prawie każdym wyjeździe, słucham opinii, przemyśleń, marzeń, sugestii moich uczestników. Później staram się tak przygotować ofertę, aby była ona jak najlepsza dla moich uczestników. Przyznam, że z powodzeniem mi się to udaje i tworzę coraz lepsze oferty, które idealnie odpowiadają na potrzeby moich uczestników.

Uwielbiam podróżowanie, poznawać lokalną kulturę, historię i smaki. Sama nie lubię turystycznych kurortów i unikam miejsc gdzie chodzą wszyscy…

Wybieram kameralne zakwaterowanie, które nie jest pięciogwiazdkowym hotelem, a np. klimatycznym domkiem, wśród szkockich wzgórz, czy piaskowym, tradycyjnym farmhousem w wiosce na Gozo.

Staram się tak zorganizować wyjazd by dosyć znane i standardowe miejsce było zobaczone w niestandardowy sposób.

Co to oznacza w praktyce?

Przede wszystkim klimatyczne zakwaterowanie, przebywanie tam gdzie mieszka lokalna ludność, degustowanie lokalnych przysmaków, dodatkowe atrakcje, które uczą nas więcej o danym miejscu jak wizyta w rodzinnej fabryce makaronów, wejście do innego niż zwykle muzeum, rejs małą łódką żeby podziwiać piękne krajobrazy z innej perspektywy.

Możesz powiedzieć, że nie jestem pierwszym biurem, gdzie podobne atrakcje się zdarzają. Przyznam  Ci rację (choć aż tak bardzo nie znam ofert innych biur podróży). Jednak na moim wyjeździe to  wszystko jest w pakiecie. To takie moje lemonowe „All inclusive”. U mnie nie wykupujesz opcji fakultatywnego wyjazdu, czy nie musisz się zastanawiać ile masz dopłacić za te atrakcje. One są w cenie wyjazdu. Chcę żeby każdy miał możliwość doświadczenia tego wszystkiego. Decydując się na wyjazd razem ze mną masz gwarantowanych tak wiele różnych doznań, których możesz nie spotkać na innych wyjazdach.

Spędzam czasami kilka tygodni żeby znaleźć odpowiednie zakwaterowanie, wyszukać lokalnych atrakcji, żeby dobrze i rzetelnie przygotować ofertę. Jeśli nie dam rady osobiście odwiedzić jakiegoś miejsca, szukam lokalnych kontrahentów, którzy z takim samym podejście i pracą przygotują interesującą mnie wyprawę.

Jestem praktykiem nie teoretykiem. Staram  się wyjeżdżać nawet na krótkie podróże tak często jak tylko mogę.

Podroż to moja pasja, moje życie.

Ponad połowę roku spędzam w podróży.

Nie wyobrażam sobie na ten moment innego życia.

Co najbardziej lubię na wyjazdach organizowanych przeze mnie? Atmosferę, którą tworzą jej niezwykli uczestnicy.

Znowu muszę się do czegoś przyznać. Przyciągam niesamowitych ludzi. Na moje wyjazdy zapisują się na prawdę fantastyczni ludzie. Często trudno nam się pożegnać i zakończyć wyjazd. Całe szczęście nasze znajomości nie kończą się w momencie końca wyjazdu. To już powszechne, że podczas wyjazdów zawierane są długoletnie znajomości. Bardzo mnie to cieszy.

Zależy mi, żebyśmy rozmawiali, poznawali się, przebywali razem. Dzięki temu powstaje wspaniała atmosfera i początek przyjaźni. To wspaniale słuchać później o tym, że uczestnicy kontaktują się ze sobą i spotykają się. Na pytania nowych osób, które czują obawę przed samotnym podróżowaniem zawsze odpowiadam, że podczas naszych wyjazdów takich problemów nie ma i o obawach trzeba po prostu zapomnieć.

 

Dlaczego warto jechać na zorganizowaną prze ze mnie?:

  • nie musisz organizować żadnych rzeczy związanych z wyjazdem
  • relaksujesz się i odpoczywasz
  • nie martwisz się co będziesz robił/a każdego dnia
  • poznajesz nowych ludzi (z doświadczenia wiem, że niektóre znajomości podczas takich wyjazdów zawierane są na lata)
  • pójdziesz/pojedziesz w sprawdzone, dobre miejsca
  • unikniesz rozczarowania (że coś jest zamknięte, niedostępne, organizator wszystko to dla Ciebie sprawdzi)
  • nie popełnisz błędów związanych z logistyką i organizacją podróży
  • oszczędzasz mnóstwo czasu na poszukiwania i planowanie

 

Sama przygotowuję dla moich uczestników wyjazdy, na których nie muszą się o nic martwić, jednocześnie poznają kulturę, historię i smaki danego kraju. Unikam turystycznych kurortów. Staram się szukać miejsc wśród lokalnej społeczności, smakować wyśmienitych potrwa, słuchać autentycznych historii ludzi związanych z danym miejscem. Tworzymy niezwykłą atmosferę, w której jest czas na długie rozmowy i dużo śmiechu.

Zobacz co mówią o moich wyjazdach sami uczestnicy:

 

„Szkocję planowałam już od kilku lat i tak trafiłam na Lemon&Lime. Mała grupa, ciekawy program. Szkocja w wydaniu Justyny zachwyca bo Justyna Szkocję po prostu zna i kocha. I tak po kilku dniach zakochujemy się w Szkocji i my. Ja wróciłam ponownie po roku i pewnie powrócę po raz trzeci. Justyna to prawdziwy człowiek-orkiestra: wszystko gra (bez fałszu i nadęcia), w profesjonalnej organizacji szczegółów i szczególików i we wspanialej atmosferze, którą Justyna potrafi budować. A kuchnia? Ach te śniadania, te kolacje i wypady do uroczych knajpeczek na szkockie specjały! Palce lizać. Każdy dzień był inny ale każdy wyjątkowy. Pozostaje niedosyt – że to już koniec. I pełno zdjęć – przeżyjmy to jeszcze raz!” Emilja Wojanczyk

„Zazwyczaj sama organizuję swoje wyjazdy wakacyjne. Skusił mnie warsztat kulinarny w Toskanii, który miało w ofercie biuro. Mogę powiedzieć iż wyjazd był cudowny. Byłam już kiedyś w Toskanii lecz teraz poznałam ją od nowa z innej strony. Każda z osób, która współpracowała z biurem w trakcie naszego wyjazdu rozpoczynając od Szefowej Kuchni, Pani fotograf a kończąc na gospodarzach agroturystyki były osobami z pasją oddającymi się swojej pracy. Właścicielka biura swoim zaangażowaniem i umiejętnością kreowania dobrej atmosfery sprawiła, że mimo iż spotkaliśmy się po raz pierwszy poczuliśmy jak zgrana grupa i na pewno długo będziemy wspominać ten wyjazd. Polecam z całego serca.” Agnieszka Mikos

„Właśnie wróciłam z kobiecej wyprawy na Gozo. Smutek , ze to tak szybko minęło ale wielka radość z odkrycia Lemon&Lime. Cudowna kameralna atmosfera a szefowa Lemona Justynka , bezproblemowa, urodzona organizatorka scalająca grupę. Dzięki wielkie i do zobaczenia na następnej wyprawie.🙂 Anna Horneś

„Po wielu latach organizacji indywidualnie wyjazdów weekendowych i urlopowych „z pewną taką nieufnością” skorzystaliśmy z usług biura podróży. Oddaliśmy się w ręce Justyny i to był strzał w dziesiątkę ! Otwarcie na indywidualne potrzeby uczestników, reagowanie na pomysły grupy i dbanie o każdy szczegół – to wyróżnia Lemon and Lime spośród reszty organizatorów imprez turystycznych. Z niecierpliwością czekamy na nowe oferty i będziemy korzystać !” Adam Czernecki

A na koniec dodam, że jestem szczęśliwa, jak na mój wyjazd zapisują się dorosłe osoby, które po praz pierwszy jadą na zorganizowany wyjazd. Bardzo często w następnym roku jadą na kolejne wyprawy :).

Podoba Ci się mój sposób organizowania wyjazdów?

A może już uczesniczyłeś/aś w jednej z moich wypraw i możesz podzielić się opinią? Zapraszam!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *