5 miejsc w Szkocji, które polecam.

Ci co mnie znają wiedzą, że jak pojawia się gdzieś słowo Szkocja na mojej twarzy od razu widnieje szeroki uśmiech, zaczynam być bardziej aktywna i zaangażowana. Jeśli ktoś zapyta mnie o Szkocję wtedy opowieściom nie ma końca.

Zwiedziłam wiele miejsc w Europie. Jednak Szkocja nadal pozostaje dla mnie numerem jeden pod każdym względem. Tam zostawiłam część mojego serca, tam mam swój pokój, tam mam prawdziwych przyjaciół, tam mam miejsce, do którego zawsze mogę przyjechać.

Kocham Szkocję ponieważ:

  1. spotkałam tam najwspanialszych ludzi, którzy są moimi przyjaciółmi na dobre i na złe
  2. mieszkałam w stolicy Szkocji – Edynburgu
  3. mam w Edynburgu swój pokój, do którego mogę przyjechać kiedy tylko chcę
  4. zwiedziłam wiele cudownych miejsc
  5. zobaczyłam niezwykłe i naprawdę zapierające dech w piersiach krajobrazy
  6. doświadczam w Szkocji spokoju, ukojenia, kontaktu z naturą
  7. spotykam tam bardzo życzliwych ludzi
  8. mam swoje ukochane knajpki, ulice, kawiarnie, miejsca, do których ciągle wracam
  9. dużo dobrego działo się podczas mojego rocznego pobytu w Edynburgu
  10. dużo dobrego dzieje się za każdym razem kiedy jestem w Szkocji

 

Poniżej chciałabym Ci przedstawić 5 miejsc, do których często wracam (nie tylko myślami) i które polecam jeśli wybierasz się w podróż do Szkocji.

Numer 1

EDYNBURG – stolica Szkocji. Zdecydowanie dla mnie to numer jeden. Niezwykłe miasto położone na 7 wzgórzach. Mnóstwo w nim tajemnic, krętych uliczek, zakamarków. Wspaniały zamek, który króluje nad miastem położony jest na wygasłym wulkanie. Miasto podzielone jest na starą i nową część, którą oddzielają niezwykle piękne i zielone ogrody. Zaledwie w pół godziny dostaniesz się do zatoki i fajnej plaży oraz do wzgórz Pentland. Szkocji są bardzo przyjaźni i uprzejmi i muszę dodać, że bardzo lubią Polaków.

Zobacz sam/a jak wygląda Edynburg:

Numer 2

WYSPA SKYE – najpiękniejsza, niezwykła, zapierająca dech w piersiach – inaczej nie mogę jej opisać. Natura, góry, niezwykłe krajobrazy, wspaniali ludzie. Najpiękniejsze moje miejsce.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Numer 3

GLEN AFFRIC –  wspaniała dolina, którą można bez problemu przejść dookoła. Niesamowite widoki, wspaniała natura. Spacerując tą doliną miałam poczucie, że wylądowałam gdzieś z dala od cywilizacji. Wspaniałe miejsce jeśli chcesz na swojej drodze spotkać tyko naturę.

Numer 4

GLENFINNAN – miejscowość, która obecnie słynie przede wszystkim z niezwykłego wiaduktu, który znamy z filmów o Harrym Potterze. Dla mnie to niezwykłe miejsce, pełne nieprzewidywalności i pięknych krajobrazów. Jak tylko jestem w okolicy jadę do tego miejsca.

Glenfinnan

 

Glenfinnan

Glenfinnan

Glenfinnan

Glenfinnan

Numer 5

PÓŁWYSEP APPLECROS – Dla mnie to po prostu „piękny koniec świata”.

A droga, którą można się tam dostać to gratka dla fanów motoryzacji. Niesamowita, kręta droga. Na samym początku jest znak ostrzegawczy, mówiący o tym, że jeśli jesteś początkującym kierowcą lepiej zrezygnuj z tego podjazdu (jest alternatywna, lżejsza droga).

Mi się udało wjechać, choć powiem szczerze, że był to najgorszy wjazd w moim życiu, ale warto było :).

Zobaczcie jak wygląda podjazd:

To tylko pięć miejsc, które polecam, ale tak naprawdę w Szkocji jest ich o wiele więcej.

Które z tych miejsc miałbyś/abyś ochotę zobaczyć?