Niedzielny spacer.

20151025_130855Jedni lubią spędzać niedzielne popołudnie w galeriach handlowych, inni jadą na spotkania rodzinne, jeszcze inni poszukują inspiracji na wyjazd, wycieczkę, krótki wypad.

Ja nie cierpię galerii handlowych, bardzo chętnie odwiedziłabym rodzinę, ale niestety jest za daleko, zatem razem z Krzyśkiem postanowiliśmy pojechać na spacer, gdzieś niedaleko Krakowa.

Całe szczęście okolice Krakowa mają wiele do zaoferowania. Wystarczy tylko zdecydować się który kierunek obierać, wsiąść w samochód i pojechać.

My zdecydowaliśmy się na space po jednej a podkrakowskich dolinek. Istnieje coś takiego jak „Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie”, który jest położony na terenie 9 gmin. Teren ten obejmuje szereg atrakcji między innymi dolinki: Dolinę Kluczwody, Dolinę Bolechowicką, Dolinę Kobylańską, Dolinę Będkowską, Dolinę Szklarki, Dolinę Racławki i Dolinę Eliaszówki.

Dużo tego prawda?

My postanowiliśmy odwiedzić Dolinę Kobylańską.

DSC04870

Wszędzie piszą, mówią, że to najpiękniejsza dolinka, dlatego postanowiliśmy to sprawdzić.

Jazda samochodem z Krakowa zajęła nam około 30 minut. Później tylko szukanie miejsca gdzie zaparkować (to jest jedyny problem, choć miejscowi wychodzą już na przeciw zapotrzebowaniu i spokojne samochód można zaparkować na ich posesji).

Później już tylko piękny spacer, wspaniałe widoki. Trochę ciszy (na taki sam pomysł spaceru wpadło jeszcze sporo osób:), ale i tak można było delektować się naturą i otoczeniem.

Jesień to fantastyczny czas na to by znaleźć się wśród drzew, które zmieniają kolory. Do tego co chwilę wyłaniające się skałki, na których wielu ludzi się wspina, od czasu do czasu płynąca „Kobylanka” i zapach lasu.

Dolinka daje wiele możliwości zarówno tym, którzy lubią spokojne spacery, jak i tym którzy preferuję ekstremalne podejścia i wspinaczkę. Jest to mekka dla wspinaczy ponieważ w samej dolince znajduje się ponad 100 dróg wspinaczkowych.

Przez dolinkę również prowadzi szlak rowerowy więc jeśli kochasz rowery również znajdziesz tutaj dla siebie mały raj.

Brakowało nam tylko termosu z gorącą herbatą i kanapki – ponieważ to wspaniałe miejsce do piknikowania.

Ale następnym razem nadrobimy zaległości :).

DSC04840DSC04843

DSC04910DSC04870